Den otevřených dveří v Senátu

Den otevřených dveří v Senátu

Po dvouleté pauze, zapříčiněné pandemickou situací, pořádá Senát opět Den otevřených dveří. Stane se tak ve čtvrtek 28. října 2021 tradičně u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu. Ve Valdštejnském paláci si návštěvníci budou moci prohlédnout historické prostory, nahlédnout do Jednacího sálu, salonků či některých kanceláří senátorů.  V Kolovratském paláci budou moci příchozí zavítat mj. do Zeleného či Růžového salonku. K dispozici budou při vstupu tištěné materiály, při prohlídce budou moci využít i informačních tabulí.

Ve Valdštejnském paláci v Mytologické chodbě se mohou příchozí těšit na výstavu „25 let Senátu“, kterou připravil Archiv Senátu, v Chodbě místopředsedů najdou expozici s názvem „Santini“, která je věnována nadcházejícímu výročí 300. let od úmrtí architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla a v Předsálí Jednacího sálu čeká výstava “Očima Lékařů bez hranic“.

K odpočinku bude návštěvníkům sloužit Valdštejnská zahrada, která své brány zavře v 17:30. Bude to jedna z posledních možností navštívit zahradu před jejím zazimováním.

S ohledem na kapacitu prostor Valdštejnského paláce a Kolovratského paláce bude vstup občanů do obou paláců regulován. Návštěvníkům s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi nebude vstup umožněn. Vstup do obou paláců bude příchozím umožněn pouze s malými příručními zavazadly.
Při vstupu do vnitřních prostor Senátu žádáme návštěvníky o:
• doklad o očkování, potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 (PCR max. 7 dní, antigen max. 3 dny) nebo potvrzení o prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech
• nošení respirátoru typu FFP2/KN95, dodržovaní rozestupů a používání dezinfekce

Výstava ve Valdštejnské zahradě

Výstava ve Valdštejnské zahradě

Ve Valdštejnské zahradě si můžete prohlédnout výstavu Václav Havel MOC BEZMOCNÝCH. Je situována na panelech v blízkosti krápníkové stěny. Školní skupiny obdrží v Informačním centru Senátu pracovní listy, k dispozici jsou i dalším zájemcům. Výstava bude ukončena 24. 10. 2021.

Prohlídky Senátu

Prohlídky Senátu

Komentované prohlídky Senátu pro školy byly obnoveny 15. září 2021. Od tohoto data je opět možné prohlédnout si vnitřní prostory Valdštejnského paláce. Rezervace skupin na pondělky nebo pátky přijímá Informační centrum Senátu.