Valdštejnská zahrada ožije uměním od dětí pro děti

Valdštejnská zahrada ožije uměním od dětí pro děti

Přijď se již tuto sobotu podívat do Valdštejnské zahrady na talentované děti a mládež ze všech koutů naší republiky. Odehraje se zde celorepublikové ZUŠ Open s bohatým kulturním programem v režii základních uměleckých škol.

Tisíc žáků a učitelů základních uměleckých škol napříč republikou vám přijedou představit své umění. Návštěvníci se mohou těšit na hudební, taneční a divadelní vystoupení, výstavu výtvarných děl, dílničky a workshopy. Program je oslavou umění a radosti z něj a je vhodný pro širokou veřejnost, zejména pak pro rodinné publikum.

Dramaturgie programu reflektuje Rok české hudby a přináší tak celou řadu hudebně-tanečních vystoupení, věnovaných Bedřichu Smetanovi, ale taktéž řadu premiér autorských děl, které vznikly na půdě ZUŠ. Vrcholem pestré dramaturgie budou scénická provedení České besedy, jednoaktového baletu na motivy českých lidových balad či České písně Bedřicha Smetany, jejíž choreografie vznikla přímo pro tuto příležitost. Mezi interprety se představí taktéž laureáti taneční soutěže "Proč bychom si netančili" pod kuratelou Prof. Evy Blažíčkové a nejúspěšnější žáci ZUŠ napříč regiony. Produkce základních uměleckých škol podpoří řady předních umělců, jako je klavírní virtuos Karel Košárek, choreografka Hana Achilles či Karlovarský symfonický orchestr.

Úplný program najdeš zde a vstup je samozřejmě zdarma.
Těšíme se na tebe!
 

Senát v létě ožívá kulturou, koná se Valdštejnské léto

Senát v létě ožívá kulturou, koná se Valdštejnské léto

V Senátu startuje v květnu tradiční kulturní Valdštejnské léto. Můžeš se těšit na kulturní a hudební vystoupení až do září. Přijď se podívat do krásné Valdštejnské zahrady!

První koncertem byl ve čtvrtek 9. května pěvecký sbor Elišky Erlichové. Koncerty se konají v Sala terreně každý čtvrtek od 17 hodin. Vstup je volný. Záštitu nad nimi má vždy senátorka nebo senátor.

Nejde ale jenom o hudební vystoupení. V rámci Valdštejnského léta se můžeš podívat třeba na slam poetry, tedy mluvenou poezii, která někdy vzniká improvizací přímo na místě.

Těšíme se na tebe! 

Více informací o Valdštejnském létě na webu Senátu.


 

Přijď se 8. května podívat do sídla Senátu

Přijď se 8. května podívat do sídla Senátu

Ukážeme ti nejkrásnější prostory Senátu. Otevíráme už v osm hodin ráno a návštěvníky vítáme do půl páté, kdy vstoupí ten poslední. 

Letošním tématem celého dne otevřených dveří je 20. výročí vstupu České republiky do Evropské unie (1. května 2004). Proto bude připravený tematický program včetně výstavy, kvízu nebo krátké filmové smyčky. 

Budeš si moci prohlédnout Valdštejnský palác, otevřeme pro tebe třeba krásný historický Hlavní sál, Rytířskou síň, Audienční síň, Mytologickou chodbu nebo Jednací sál. Právě tam probíhají plenární jednání Senátu i další akce, například konference. Přístupný bude také Kolovratský palác. Okolo paláců se rozkládá krásná Valdštejnská zahrada, která bude otevřena od osmi hodin ráno do sedmi hodin večer.

Pokud budeš potřebovat pomoc s orientací, tak ti poradíme v našem infocentru, kde se budeš moci zeptat na cokoliv, co tě zajímá.

Chystáme také živou swingovou hudbu

Za vstup nic nevybíráme, prohlídky jsou zdarma.

Každá akce má ale také svá pravidla. Ta naše jsou následující:

• Nevstupuj s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi. 
• Neber si velká zavazadla, ale jen ta příruční. Návštěvníky s těmi většími dovnitř nevpouštíme.
• Respektuj, že na den otevřených dveří bývá o prohlídku senátních prostor velký zájem. Proto můžeš chvíli u vstupu čekat. Ten čas ale stojí za to.

Těšíme se na tvoji návštěvu!

Pokud to letos v květnu nestihneš, můžeš k nám dorazit ještě 28. října, kdy se koná také den otevřených dveří.