Koncert a výstava v sídle Senátu k 10. výročí působení Nadačního fondu Harmonie

Koncert a výstava v sídle Senátu k 10. výročí působení Nadačního fondu Harmonie

Výstavu bude moci veřejnost zhlédnout v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce až do 9. června 2019, vždy o víkendech a státních svátcích. Nadační fond Harmonie, který se věnuje hudebnímu vzdělávání dětí, slaví v letošním roce 10. výročí svého působení. Výstava bude zahájena koncertem Dětského smyčcového orchestru Harmonie ve čtvrtek 18. dubna 2019 v 17.00 ve Valdštejnské zahradě. Veřejnost zveme jak na tento koncert, tak na následnou prohlídku výstavy ve Valdštejnském paláci, která bude výjimečně přístupná i ve všední den, tedy ve čtvrtek 18. dubna v čase od 18 do 20 hod. Valdštejnská zahrada bude v den vernisáže pro návštěvníky otevřena o hodinu déle, tedy do 19 hod. Nadační fond Harmonie umožňuje všem dětem bez rozdílu původu nebo sociálního zázemí účastnit se výuky na různé hudební nástroje a rozvíjet tak své muzikální možnosti. Patrony projektu jsou například herečka Simona Stašová a klavírní virtuóz Ivo Kahánek. Výstava a koncert se v sídle horní komory Parlamentu ČR koná pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky. Vstup na výstavu i koncert zdarma. S ohledem na kapacitu vnitřních prostor může být vstup do sídla Senátu regulován. Návštěvníkům s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi nebude vstup umožněn. Návštěvníky prosíme, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, vstup do sídla Senátu bude umožněn pouze příchozím s příručními zavazadly.

CZECH INNOVATION EXPO

CZECH INNOVATION EXPO

Nová výstava ve Valdštejnské zahradě se koná pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky. Veřejnosti bude přístupná od 2. dubna 2019 do 19. května 2019. Expozice nabídne návštěvníkům ohlédnutí za stoletou historií naší země v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Sestává se ze tří základních pilířů tvořených rodokmeny českých vědců, inovátorů, průmyslníků a značek. Interaktivním způsobem propojuje řadu vědních disciplín při využití nejmodernějších technologií a inovací. Prostřednictvím stažené aplikace CIE AR v chytrých zařízeních mohou zájemci objevovat výstavu, kde zdánlivě „není nic k vidění“.

Valdštejnská zahrada je otevřena 1. dubna do 15 hodin

Valdštejnská zahrada je otevřena 1. dubna do 15 hodin

Již tradičně se 1. dubna otvírá Valdštejnská zahrada pro veřejnost. Od dubna do října bude od pondělí do pátku otevřena od 7.30 do 18.00 hod., o víkendech od 10.00 hod. 1. dubna však z organizačních důvodů zavíráme už v 15 hodin. (A není to apríl!) Zato v letních měsících (červen - září) můžete pobýt až do 19.00 hod. Přejeme všem krásné jaro.