Prohlídky Senátu pro školy obnoveny

Prohlídky Senátu pro školy obnoveny

Oznamujeme všem žákům, studentům a učitelům, že komentované prohlídky Senátu byly s účinností od 21. 2. 2022 obnoveny. Rádi vás uvítáme.

10 let bez Václava Havla

10 let bez Václava Havla

Letos 18. prosince si Česká republika připomíná 10. výročí odchodu Václava Havla. Pod záštitou předsedy Senátu Miloše Vystrčila jsou ve Valdštejnské ulici vystaveny dvě velkoformátové fotografie Václava Havla, které jsou součástí cyklu „Bez soucitu“ vizuálního umělce Jiřího Davida.

Jiří David (1956) se dostal do povědomí široké veřejnosti neonovým „Srdcem“, jež se vznášelo nad Pražským hradem, když Václav Havel končil ve své prezidentské funkci. Mezi jeho výrazné počiny patří právě cyklus „Bez soucitu“ (2002), což je 17 digitálně upravených fotografií významných postav politického a veřejného života se slzami v očích. Autor díla tak chtěl poukázat na emoci a lidskost hybatelů světové scény, která však bývá zrakům veřejnosti skryta. Mezi vybrané osobnosti byl zařazen i Václav Havel. Téměř po dvou dekádách se k tomuto dílu Jiří David vrátil a navrhl instalaci specifickou pro konkrétní místo - pro Senát. Fotografie budou umístěny na zdi ve Valdštejnské ulici do 6. ledna 2022.

Prohlídky Senátu pro školy

Prohlídky Senátu pro školy

Kancelář Senátu přeje všem žákům a studentům krásné Vánoce.
Současně oznamujeme, že oblíbené komentované prohlídky Senátu pro školy byly s účinností od 6. prosince 2021 zrušeny. Rádi vás opět uvítáme v příštím roce, jakmile dojde ke zlepšení epidemiologické situace. O termínu znovuobnovení prohlídek vás budeme informovat.