Klavírista nebo faráři-youtubeři. Jejich příběhy najdeš na senátním Youtube kanálu
Můžeš si pustitmedailonky romského klavíristyTomáše Kača, dua farářů Českobratrské církve evangelickéPastoral Brothers nebo tanečníka Yemi A.D. Ti všichni získali ocenění předsedy Senátu. Jejich fotky z předávání najdeš pod článkem.
Zajímá tě, kteří jiní lidé ocenění dostali? Víc najdeš tady.
Možná tě také zaujme film o Senátu, který shrnuje 25 let jeho činnosti. I na ten se můžeš podívat. Youtube kanál plníme pravidelně novým obsahem. Pro zájemce tam máme i záznamy schůzí senátního pléna.
A přímo na tomto webu máme taky dokument o Senátu. Pokud tě zajímají krásné prostory, ve kterých Senát sídlí, doporučujeme jeho zhlédnutí.
Při holocaustu nacisté prováděli systematickou likvidaci a vyvražďování židovského obyvatelstva v Evropě. Kampaň #WeRemeber má všem připomenout oběti holocaustu, jejich osudy a upozornit na nebezpečí a rizika do budoucna v případě, že se z této kapitoly historie dostatečně nepoučíme.
Pochopení jedné z největších tragédií moderní doby může pomoci předcházet genocidám a projevům nenávisti vůči odlišným etnikům či lidem s jiným náboženským vyznáním.
Jak se ke kampani připojíš? Napiš na papír slova “WeRemember.” Následně se s ním vyfoť a sdílej fotografie na sociálních sítích s hashtagem #WeRemember. Propojíš se tak s komunitou lidí, kterým dění před více než 70 lety není lhostejné. Stejně, jako našim senátorkám a senátorům.
Proč právě teď?
Možná si kladeš otázku, proč kampaň #WeRemember probíhá právě teď, na konci ledna. 27. ledna si totiž připomínáme Mezinárodní den památky obětí holokaustu. V tento den v roce 1945 spojenecké síly osvobodily koncentrační tábor Osvětim na území dnešního Polska. Připomínáme si tedy vždy v lednu výročí této události.
Co byl holocaust (šoa)?
Při holocaustu (někde najdeš také hebrejský název šoa) se nacistické Německo pokusilo o systematické vyvraždění a celkovou likvidaci evropských Židů. Nacisté byli totiž mylně přesvědčeni o nadřazenosti své rasy.
Pronásledování Židů v Německu bylo dlouhodobou záležitostí,
probíhalo už od 30. let 20. století,
k systematickému vyvražďování ale došlo až během druhé světové války (1939 – 1945).
v angličtině najdeš také základní informace i tady.
Senát přeje příjemné prožití vánočních svátků a šťastný rok 2024
Těšíme se na vás při akcích pro veřejnost nebo prohlídkách pro školy.
Pravidelně pro vás aktualizujeme informace o senátních akcích. Během zimy až do konce března můžete navštívit naše infocentrum od pondělí do pátku vždy mezi devátou a 16. hodinou. Připraveny jsou pro vás například materiály o Senátu a informace vám podají školení kolegové.
Navštivte také náš Youtube kanál, který funguje od roku 2020. Máme tam třeba profily oceněných Stříbrnými medailemi Senátu.