Přijď se 8. května podívat do sídla Senátu

Přijď se 8. května podívat do sídla Senátu

Ukážeme ti nejkrásnější prostory Senátu. Otevíráme už v osm hodin ráno a návštěvníky vítáme do půl páté, kdy vstoupí ten poslední. 

Letošním tématem celého dne otevřených dveří je 20. výročí vstupu České republiky do Evropské unie (1. května 2004). Proto bude připravený tematický program včetně výstavy, kvízu nebo krátké filmové smyčky. 

Budeš si moci prohlédnout Valdštejnský palác, otevřeme pro tebe třeba krásný historický Hlavní sál, Rytířskou síň, Audienční síň, Mytologickou chodbu nebo Jednací sál. Právě tam probíhají plenární jednání Senátu i další akce, například konference. Přístupný bude také Kolovratský palác. Okolo paláců se rozkládá krásná Valdštejnská zahrada, která bude otevřena od osmi hodin ráno do sedmi hodin večer.

Pokud budeš potřebovat pomoc s orientací, tak ti poradíme v našem infocentru, kde se budeš moci zeptat na cokoliv, co tě zajímá.

Chystáme také živou swingovou hudbu

Za vstup nic nevybíráme, prohlídky jsou zdarma.

Každá akce má ale také svá pravidla. Ta naše jsou následující:

• Nevstupuj s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi. 
• Neber si velká zavazadla, ale jen ta příruční. Návštěvníky s těmi většími dovnitř nevpouštíme.
• Respektuj, že na den otevřených dveří bývá o prohlídku senátních prostor velký zájem. Proto můžeš chvíli u vstupu čekat. Ten čas ale stojí za to.

Těšíme se na tvoji návštěvu!

Pokud to letos v květnu nestihneš, můžeš k nám dorazit ještě 28. října, kdy se koná také den otevřených dveří.

 

← Zpět na seznam aktualit