Valdštejnská zahrada ožije uměním od dětí pro děti

Valdštejnská zahrada ožije uměním od dětí pro děti

Přijď se již tuto sobotu podívat do Valdštejnské zahrady na talentované děti a mládež ze všech koutů naší republiky. Odehraje se zde celorepublikové ZUŠ Open s bohatým kulturním programem v režii základních uměleckých škol.

Tisíc žáků a učitelů základních uměleckých škol napříč republikou vám přijedou představit své umění. Návštěvníci se mohou těšit na hudební, taneční a divadelní vystoupení, výstavu výtvarných děl, dílničky a workshopy. Program je oslavou umění a radosti z něj a je vhodný pro širokou veřejnost, zejména pak pro rodinné publikum.

Dramaturgie programu reflektuje Rok české hudby a přináší tak celou řadu hudebně-tanečních vystoupení, věnovaných Bedřichu Smetanovi, ale taktéž řadu premiér autorských děl, které vznikly na půdě ZUŠ. Vrcholem pestré dramaturgie budou scénická provedení České besedy, jednoaktového baletu na motivy českých lidových balad či České písně Bedřicha Smetany, jejíž choreografie vznikla přímo pro tuto příležitost. Mezi interprety se představí taktéž laureáti taneční soutěže "Proč bychom si netančili" pod kuratelou Prof. Evy Blažíčkové a nejúspěšnější žáci ZUŠ napříč regiony. Produkce základních uměleckých škol podpoří řady předních umělců, jako je klavírní virtuos Karel Košárek, choreografka Hana Achilles či Karlovarský symfonický orchestr.

Úplný program najdeš zde a vstup je samozřejmě zdarma.
Těšíme se na tebe!
 

← Zpět na seznam aktualit