Tradice Sklo Design

je název nové výstavy designových svítidel z foukaného skla ve Výstavní síni Senátu. Koná se pod záštitou senátora Miloše Vystrčila a zhlédnout ji můžete denně do 4. října 2015. Vstup na výstavu je volný.
je název nové výstavy designových svítidel z foukaného skla ve Výstavní síni Senátu. Koná se pod záštitou senátora Miloše Vystrčila a zhlédnout ji můžete denně do 4. října 2015. Vstup na výstavu je volný.
Unikátní výstavu, která se koná pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha a předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše, připravila Kancelář Senátu ve spolupráci s odborníky z Historického ústavu AV ČR u příležitosti 600. výročí upálení mistra Jana Husa. Výstava v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce je veřejnosti přístupná vždy o víkendech a státních svátcích od 10.00 hod. do 18.00 hod., v říjnu do 17.00 hod. Vstup je volný.
Výstavu České televize k padesátému výročí vysílání Večerníčku můžete navštívit v prostorách Valdštejnské jízdárny a Musea Kampa denně mimo pondělí od 9 do 19 hodin, a to až do 13. září 2015.
je název nové výstavy designových svítidel z foukaného skla ve Výstavní síni Senátu. Koná se pod záštitou senátora Miloše Vystrčila a zhlédnout ji můžete denně do 4. října 2015. Vstup na výstavu je volný. Výroba svítidel firmy Brokis navazuje na ruční výrobu českého foukaného skla a díky spolupráci s předními českými i světovými designéry vznikají unikátní svítidla v kombinaci s dubovým a ořechovým dřevem nebo mědí či chromem. Firma Brokis byla založena roku 2006 Ing. Janem Rebellem při sklárně Janštejn v Horních Dubenkách na Vysočině. Roku 2010 se prvně představila na Designbloku se třemi kolekcemi svítidel a hned napoprvé byla oceněna za nejlepší kolekci cenou šéfredaktorů. Přijďte se také podívat!
Unikátní výstavu, která se koná pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha a předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše, připravila Kancelář Senátu ve spolupráci s odborníky z Historického ústavu AV ČR u příležitosti 600. výročí upálení mistra Jana Husa. Výstava v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce je veřejnosti přístupná vždy o víkendech a státních svátcích od 10.00 hod. do 18.00 hod., v říjnu do 17.00 hod. Vstup je volný. Expozice provede návštěvníky známými i méně známými stránkami života tohoto kazatele, učitele a reformátora. Příchozí budou mít možnost prohlédnout si například jedno z nejstarších Husových zobrazení, a to iluminaci v Kronice kostnického koncilu Ulricha Richentala z 15. století, a díky dalšímu bohatému obrazovému materiálu se seznámit s tím, jak se vyvíjelo napříč staletími mistrovo vyobrazení. Exponáty budou také přibližovat život i učení Husovo. Půjde například o ukázku zápisu do knihy artistické fakulty, kde byl Hus děkanem a sám do knihy zapisoval. Další z panelů výstavy pak zmapuje například mistrovu cestu do Kostnice. Výstava, která v sídle Senátu startuje 2. července potrvá až do 18. října 2015.
Výstavu České televize k padesátému výročí vysílání Večerníčku můžete navštívit v prostorách Valdštejnské jízdárny a Musea Kampa denně mimo pondělí od 9 do 19 hodin, a to až do 13. září 2015. Výstava je určena pro celou rodinu a nabízí to nejzajímavější, co „pohádky na dobrou noc“ během 50 let nabídly. Originální dochované loutky Jáji a Páji nebo Včelích medvídků, ale i původní kulisy z večerníčků a další cenné náčrty, kresby a fotky, navíc interaktivní pohádkové zážitky, možnost reálně vstoupit do Krakonošovy zahrádky či třídy Macha a Šebestové, to je jen malá ukázka toho, co můžete na výstavě vidět. Vždyť na Večerníčka se mohli dívat už i vaši prarodiče.