Hradozámecká noc v sídle Senátu

Hradozámecká noc v sídle Senátu

V rámci Hradozámecké noci se sídlo Senátu v sobotu 31. srpna opět otevře veřejnosti ve večerních hodinách. Do barokního komplexu Valdštejnského paláce se zahradou budou moci návštěvníci tradičně zavítat až do 22:00. Těšit se mohou mimo jiné i na speciální komentované prohlídky „Tajemství Valdštejnské zahrady“.

Po slavnostním zahájení Hradozámecké noci v 18:00 se mohou návštěvníci ve Valdštejnské zahradě zaposlouchat do koncertního představení orchestru Ježkovy stopy. Večerní komentované prohlídky Valdštejnské zahrady začnou v 19:30, 19:45, 20:00, 20:15 a 20:30.

Zájemci si budou moci také individuálně prohlédnout historické prostory Valdštejnského paláce, kde bude na příchozí v Mytologické chodbě čekat  výstava věnována hornickému regionu Krušné hory, které jsou od července 2019 na prestižním Seznamu světového dědictví UNESCO. Ve Valdštejnské zahradě je k vidění unikátní výstava fotografií profesora Jindřicha Štreita „Ruku v ruce“, jejím cílem je přiblížit veřejnosti život lidí s mentálním a kombinovaným postižením. Ve Výstavní síni Senátu pak na návštěvníky bude čekat expozice „Příběh klobouku“, která představuje tradiční výrobu pokrývek hlavy. Výstava seznámí návštěvníky nejen s ukázkou forem pro ruční tvarování klobouků ale i s procesem jejich výroby, který má v Novém Jičíně již 220letou tradici.

Hradozámecká noc v sídle Senátu se koná ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a  pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky.

Akce se uskuteční za každého počasí. Vstup volný.

S ohledem na kapacitu paláce bude vstup občanů regulován. Návštěvníkům s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi nebude vstup umožněn. Návštěvníky žádáme, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, vstup bude umožněn pouze příchozím s příručními zavazadly.

← Zpět na seznam aktualit