ZUŠ OPEN v Senátu Parlamentu České republiky

ZUŠ OPEN v Senátu Parlamentu České republiky

V rámci II. ročníku celostátního happeningu základních uměleckých škol proběhla v sale terreně a na improvizovaných pódiích ve Valdštejnské zahradě přehlídka dvaceti nejúspěšnějších hudebních souborů, sborů, tanečních a divadelních skupin ze všech krajů ČR. Vrcholem programu byl podvečerní společný koncert pražských škol za účasti patronky Nadačního fondu Magdaleny Kožené, garantů jednotlivých uměleckých oborů a řady dalších významných hostů. Nad akcí převzal záštitu předseda Senátu Milan Štěch a senátor Patrik Kunčar.

Výstava v Senátu: Památky mého kraje

Výstava v Senátu: Památky mého kraje

Expozice představuje ty nejlepší práce za posledních pět let, které namalovali žáci nižšího stupně základních škol v rámci projektu Hravý architekt. Cílem tohoto mezinárodního projektu je přiblížit dětem zábavnou formou historickou architekturu a památky jejich krajů. Zároveň tak byl odstartován další ročník tohoto projektu, jehož tématem je při příležitosti oslav vzniku samostatného Československa 100 let hravé architektury. Výstava se koná pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horské. Veřejnosti je přístupná denně od pondělí do pátku od 7.30 do 18.00 hod., o víkendech od 10.00 do 18.00 hod., od června otevřeno do 19.00 hod. Více k otevírací době Valdštejnské zahrady. Vstup volný.

Den dětí v Senátu s Hravým architektem

Den dětí v Senátu s Hravým architektem

Expozice představí ty nejlepší práce za posledních pět let, které namalovali žáci nižšího stupně základních škol v rámci projektu Hravý architekt. Cílem tohoto mezinárodního projektu je přiblížit dětem zábavnou formou historickou architekturu a památky jejich krajů. Zároveň tak bude odstartován další ročník tohoto projektu, jehož tématem je při příležitosti oslav vzniku samostatného Československa 100 let hravé architektury. Pro děti je k jejich svátku připraven v rámci vernisáže bohatý program, čeká na ně hudební vystoupení Adama Mišíka či oblíbené bubnování pardubického sboru školy Svítání „Mlima Jua“. Těšit se také mohou na zábavné dílničky. Akce pro školní skupiny i veřejnost bude trvat od 10.00 do 12.00 hod. Výstava se koná pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horské. Veřejnosti je přístupná denně od pondělí do pátku od 7.30 do 18.00 hod., o víkendech od 10.00 do 18.00 hod., od června otevřeno do 19.00 hod. Více k otevírací době Valdštejnské zahrady. Vstup volný.