Pozvánka na nedělní koncert Hudby hradní stráže a Policie ČR

Pozvánka na nedělní koncert Hudby hradní stráže a Policie ČR

Koncert Hudby hradní stráže a Policie ČR nazvaný „K poctě československých legionářů 1916 - 1918“ se uskuteční v rámci 73. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu PRAŽSKÉ JARO v neděli 27. května 2018 od 15 hodin v sale terreně Valdštejnské zahrady. Koncert pro veřejnost se koná pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha. V rámci koncertu zazní skladby Františka Kmocha, Karla Hašlera a dalších skladatelů či vojenských kapelníků. Vstup na akci je volný.
ZUŠ OPEN v Senátu Parlamentu České republiky

ZUŠ OPEN v Senátu Parlamentu České republiky

V rámci II. ročníku celostátního happeningu základních uměleckých škol proběhla v sale terreně a na improvizovaných pódiích ve Valdštejnské zahradě přehlídka dvaceti nejúspěšnějších hudebních souborů, sborů, tanečních a divadelních skupin ze všech krajů ČR. Vrcholem programu byl podvečerní společný koncert pražských škol za účasti patronky Nadačního fondu Magdaleny Kožené, garantů jednotlivých uměleckých oborů a řady dalších významných hostů. Nad akcí převzal záštitu předseda Senátu Milan Štěch a senátor Patrik Kunčar.

Výstava v Senátu: Památky mého kraje

Výstava v Senátu: Památky mého kraje

Expozice představuje ty nejlepší práce za posledních pět let, které namalovali žáci nižšího stupně základních škol v rámci projektu Hravý architekt. Cílem tohoto mezinárodního projektu je přiblížit dětem zábavnou formou historickou architekturu a památky jejich krajů. Zároveň tak byl odstartován další ročník tohoto projektu, jehož tématem je při příležitosti oslav vzniku samostatného Československa 100 let hravé architektury. Výstava se koná pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horské. Veřejnosti je přístupná denně od pondělí do pátku od 7.30 do 18.00 hod., o víkendech od 10.00 do 18.00 hod., od června otevřeno do 19.00 hod. Více k otevírací době Valdštejnské zahrady. Vstup volný.