Vstup do sídla Senátu Parlamentu ČR je z důvodu protikoronavirových opatření dočasně omezen.

Vstup do sídla Senátu Parlamentu ČR je z důvodu protikoronavirových opatření dočasně omezen.

Vstup do budov Senátu pouze pro povolané osoby recepcí A Valdštejnského paláce a recepcí Kolovratského paláce. Osoby vstupující do sídla Senátu jsou povinny nosit roušku, používat dezinfekci a dodržovat odstup od ostatních osob. Valdštejnská zahrada a Informační centrum Senátu jsou pro veřejnost uzavřeny. Komentované prohlídky a akce pro veřejnost se nekonají. Aktuální informace na www.senat.cz/informace/covid/. Děkujeme za pochopení.
Nová opatření v budovách Senátu v reakci na zvýšený výskyt COVID-19

Nová opatření v budovách Senátu v reakci na zvýšený výskyt COVID-19

Krizový štáb Senátu v reakci na aktuální nárůst výskytu onemocnění COVID-19 a v souladu s vládními kroky přijal v zájmu ochrany veřejného zdraví nová preventivní opatření s platností od 10. září 2020 pro pobyt osob v budovách Senátu. Na všech akcích ve vnitřních prostorách Senátu jsou účastníci povinni mít zakrytá ústa a nos. Doporučeno je používat dezinfekci na ruce a v místnostech dodržovat základní rozestupy. Všem příchozím je i nadále na recepcích termokamerou měřena tělesná teplota. Až do odvolání se v Senátu nebudou konat akce pro veřejnost a prohlídky Valdštejnského paláce. Venkovní kulturní akce pořádané jednotlivými senátory v průběhu září jsou pak přístupné do naplnění kapacity 150 osob.

Výstava „30 let pelhřimovských rekordů“

Výstava „30 let pelhřimovských rekordů“

Výstava agentury Dobrý den Pelhřimov představí fotografický průřez nejpozoruhodnějšími českými NEJ… - 30 tabulí s více než třemi stovkami velkoformátových fotografií zachycují nejzajímavější okamžiky, při nichž v letech 1990 – 2020 vznikaly výkony později zapsané do České knihy rekordů. Panely jsou řazeny podle oborů. Vernisáž výstavy, kterou zaštítil předseda Senátu Miloš Vystrčil, proběhla v úterý 8. září. Je instalována u Krápníkové stěny ve Valdštejnské zahradě a veřejnost si ji může prohlédnout denně od 7.30 do 17.30 hodin.