Den otevřených dveří v Senátu

Den otevřených dveří v Senátu

Po dvouleté pauze, zapříčiněné pandemickou situací, pořádá Senát opět Den otevřených dveří. Stane se tak ve čtvrtek 28. října 2021 tradičně u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu. Ve Valdštejnském paláci si návštěvníci budou moci prohlédnout historické prostory, nahlédnout do Jednacího sálu, salonků či některých kanceláří senátorů.  V Kolovratském paláci budou moci příchozí zavítat mj. do Zeleného či Růžového salonku. K dispozici budou při vstupu tištěné materiály, při prohlídce budou moci využít i informačních tabulí.

Ve Valdštejnském paláci v Mytologické chodbě se mohou příchozí těšit na výstavu „25 let Senátu“, kterou připravil Archiv Senátu, v Chodbě místopředsedů najdou expozici s názvem „Santini“, která je věnována nadcházejícímu výročí 300. let od úmrtí architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla a v Předsálí Jednacího sálu čeká výstava “Očima Lékařů bez hranic“.

K odpočinku bude návštěvníkům sloužit Valdštejnská zahrada, která své brány zavře v 17:30. Bude to jedna z posledních možností navštívit zahradu před jejím zazimováním.

S ohledem na kapacitu prostor Valdštejnského paláce a Kolovratského paláce bude vstup občanů do obou paláců regulován. Návštěvníkům s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi nebude vstup umožněn. Vstup do obou paláců bude příchozím umožněn pouze s malými příručními zavazadly.
Při vstupu do vnitřních prostor Senátu žádáme návštěvníky o:
• doklad o očkování, potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 (PCR max. 7 dní, antigen max. 3 dny) nebo potvrzení o prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech
• nošení respirátoru typu FFP2/KN95, dodržovaní rozestupů a používání dezinfekce

← Zpět na seznam aktualit